Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
autóvezetés télen

A téli vezetés nagyban megnehezíti a közlekedést, hiszen a jeges, havas utak veszélyesek, és sokkal több figyelmet igényelnek, mint a meleg évszakokban. Azonban, sajnos, még mindig túl sokan követik el a leggyakoribb hibákat téli vezetés közben. Ebben a bejegyzésben megvizsgálunk néhány hibát.

Rossz gumik

A téli gumiabroncsok szükségesek, hogy megfelelően és biztonságosan vezethessünk télen is. A téli gumik nagyobb tapadást biztosítanak a havas, jeges utakon, és lehetővé teszik a jobb irányíthatóságot. Azonban megvásárlásuk többletköltséggel jár, így sokan nem cserélik le a nyári gumijukat. Ezzel hatalmas kockázatot vállalva, hiszen a rossz gumik a közlekedési balesetek egyik fő okozója. Így a tél eljövetelével,  +7 C° alatt mindenképpen válts téli gumiabroncsra.

Nem megfelelő sebesség

Az egyik leggyakoribb téli vezetési hiba, hogy a vezetők nem csökkentik az autójuk sebességét a havas, jeges utakon. Az autók kevésbé stabilak ilyen körülmények között, és az ütközések esélye is megnő. Emiatt fontos, hogy az autóvezetők a sebességet az útviszonyoknak megfelelően állítsák be. Ha az utak csúszósak és havasak, akkor lassítani kell! A nagyobb sebesség helyett igyekezzünk hamarabb elindulni otthonról, számoljunk akár plusz fél órával is. Nem tudjuk milyen akadályba ütközünk egy havas, téli napon. 

Nem megfelelő követési távolság

A téli vezetés során a követési távolság még fontosabb, mint máskor. Az autók lassabban állnak meg havas, jeges utakon, és az autóvezetőknek több időre van szükségük, hogy reagáljanak. Ezért fontos, hogy betartsuk a megfelelő követési távolságot más járművek mögött.

Oldalunkon cookie-kat ("sütiket") és különböző technológiákat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. Ez magába foglal egyrészt olyan adatkezeléseket, amelyek technikailag szükségesek az oldal és annak funkcióinak biztosításához, másrészt más technikákat, amelyek optimális (konfortos) webhely beállításokhoz, névtelen statisztikák létrehozásához vagy személyre szabott (hirdetési) tartalom megjelenítéséhez használatosak. Az "Összes elutasítása" gombra kattintva kizárólag a technikailag szükséges sütik kerülnek jóváhagyásra.  A "Cookie-k beállítása" gombra kattintva egyesével dönthetsz arról, hogy milyen alkalmazásokat, célokat engedélyezel. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók az oldal vagy a böngésző beállításaiban. Javasoljuk, hogy elutasítás esetén a böngésző beállításaira hagyatkozz elsősorban a biztos eredmény érdekében. További információkért keresd fel az adatvédelmi központunkat ahol korábbi hozzájárulásodat visszavonását is kérheted. Az impresszumot ide kattintva érheted el.

Close Popup
Adatvédelmi beállítások elmentve!
Adatvédelmi beállítások

A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében cookie-kat ("sütiket") és más technológiákat használunk. Itt hozzájárulhatsz vagy elutasíthatod ezek működését.

Az elengedhetetlen sütik segítenek használhatóvá tenni a weboldalunkat azáltal, hogy engedélyeznek olyan alapvető funkciókat, mint az oldalon való navigáció és a weboldal biztonságos területeihez való hozzáférés. A weboldal ezen sütik nélkül nem tud megfelelően működni.

WordPress
Az oldal működtetéséhez az alábbi technikai cookie-k szükségesek.
 • A wordpress_test_cookie azért jön létre, hogy ellenőrizze, hogy a felhasználó böngészője elfogadja-e a cookie-kat vagy sem.
 • A wordpress_logged_in_ süti akkor jön létre, amikor a felhasználó bejelentkezik a WordPress webhelyre. A süti segít azonosítani a felhasználót, és lehetővé teszi, hogy bejelentkezve maradjon, amíg nem jelentkezik ki a webhelyről.
 • A wordpress_sec süti biztonsági célokat szolgál, és segít megvédeni a felhasználói adatokat a hackerek vagy más rosszindulatú tevékenységek ellen.
 • A wordpress_gdpr_allowed_services, wordpress_gdpr_cookies_allowed és wordpress_gdpr_cookies_declined sütik az Európai Unió által elfogadott általános adatvédelmi rendelet (GDPR) követelményeit teljesítik. Ezek a süti-k a felhasználók beleegyezését tárolják a webhely által használt sütikkel kapcsolatban, és lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy kiválasszák, mely sütiket engedélyezik vagy tiltják le.
 • wordpress_test_cookie
 • wordpress_logged_in_
 • wordpress_sec
 • wordpress_gdpr_allowed_services
 • wordpress_gdpr_cookies_allowed
 • wordpress_gdpr_cookies_declined

Google reCAPTCHA
A Google reCAPtCHA egy szolgáltatás, amely segít megvédeni oldalunkat a kéretlen spamtől,illetve visszaélésektől. Fejlett kockázatelemzési technikát használ az emberek és robotok megkülönböztetésére. Bővebb információ megtalálható a következő oldalakon:
 • https://developers.google.com/recaptcha
 • https://policies.google.com/terms?hl=hu
 • https://policies.google.com/privacy?hl=hu
 • _GRECAPTCHA

TRX Addons
Tárolja, hogy a felhasználó retina kijelzővel rendelkezik-e vagy sem. Ez alapján tudjuk eldönteni, hogy oldalunk milyen megjelenítést adjon a felhasználónak.
 • trx_addons_is_retina

Összes tiltása
Összes engedélyezése
Open Privacy settings