Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kezdő vezetők számára, akik először fognak esőben forgalomban közlekedni, kellemetlen
lehet, hogy nehéz kilátni az autóból. A rosszabb látási viszonyok még a tapasztaltabb
közlekedőket is próbára teszik.

 1. Első és legfontosabb, hogy az autónk műszakilag rendben legyen.


  Mire kell figyelni ilyenkor?
  – Mindenképpen ellenőrizni kell az első és a hátsó ablaktörlő gumik állapotát. Amennyiben sérültek, akkor cserélni kell őket.
  – A gumiabroncsok állapota sem egy utolsó szempont. Figyelembe kell venni a gumik
  profil mélységét is.
  – Ellenőrizni kell a fényszórókat.
  – Amennyiben a jármű légkondival van felszerelve, akkor annak a működése is nagyon
  fontos. Az esetleges párosodást a szélvédőn, illetve az oldalsó üvegeken a klímával
  gyorsan lehet páramentesíteni.

 2. Vezetés esőben.


  Esőben a látótávolság, valamint az útfelület tapadóképessége csökken, ezért figyelni kell a megfelelő sebesség megválasztására, illetve a kellő követési távolság betartására. A nappali menetfény helyett mindenképp javasolt a tompított fényszóró használata.

  Számítani kell arra, hogy az esőzés kezdetekor nyálkásabb (csúszósabb) az útfelület. Településeken közlekedve figyeljünk a gyalogosokra. Úthibákban megálló vizet ne fröcsköljük fel a járdán közlekedő emberekre. A gyalogosok az esernyő alól nem mindig figyelnek arra, hogy szabadon át tudnak-e kelni az úttesten. Teherautók, autóbuszok felcsaphatják a tócsák vizét a járművünkre, ez ideiglenesen ronthatja a járművezető láthatóságát. Esős időben vannak szakaszok, ahol teljesen jól tapadnak a gumik, de vannak olyan szakaszok is, amelyeken jelentős mértékben csökken a tapadási képesség. Nagyobb vízátfolyásnál akár meg is szűnik (aquaplaning). Ilyenkor nem szabad hirtelen fékezni! Kerüljük a hirtelen kormánymozdulatot. Engedjük el a gázt és fokozatosan csökkentsük a sebességet.

Oldalunkon cookie-kat ("sütiket") és különböző technológiákat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. Ez magába foglal egyrészt olyan adatkezeléseket, amelyek technikailag szükségesek az oldal és annak funkcióinak biztosításához, másrészt más technikákat, amelyek optimális (konfortos) webhely beállításokhoz, névtelen statisztikák létrehozásához vagy személyre szabott (hirdetési) tartalom megjelenítéséhez használatosak. Az "Összes elutasítása" gombra kattintva kizárólag a technikailag szükséges sütik kerülnek jóváhagyásra.  A "Cookie-k beállítása" gombra kattintva egyesével dönthetsz arról, hogy milyen alkalmazásokat, célokat engedélyezel. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók az oldal vagy a böngésző beállításaiban. Javasoljuk, hogy elutasítás esetén a böngésző beállításaira hagyatkozz elsősorban a biztos eredmény érdekében. További információkért keresd fel az adatvédelmi központunkat ahol korábbi hozzájárulásodat visszavonását is kérheted. Az impresszumot ide kattintva érheted el.

Close Popup
Adatvédelmi beállítások elmentve!
Adatvédelmi beállítások

A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében cookie-kat ("sütiket") és más technológiákat használunk. Itt hozzájárulhatsz vagy elutasíthatod ezek működését.

Az elengedhetetlen sütik segítenek használhatóvá tenni a weboldalunkat azáltal, hogy engedélyeznek olyan alapvető funkciókat, mint az oldalon való navigáció és a weboldal biztonságos területeihez való hozzáférés. A weboldal ezen sütik nélkül nem tud megfelelően működni.

WordPress
Az oldal működtetéséhez az alábbi technikai cookie-k szükségesek.
 • A wordpress_test_cookie azért jön létre, hogy ellenőrizze, hogy a felhasználó böngészője elfogadja-e a cookie-kat vagy sem.
 • A wordpress_logged_in_ süti akkor jön létre, amikor a felhasználó bejelentkezik a WordPress webhelyre. A süti segít azonosítani a felhasználót, és lehetővé teszi, hogy bejelentkezve maradjon, amíg nem jelentkezik ki a webhelyről.
 • A wordpress_sec süti biztonsági célokat szolgál, és segít megvédeni a felhasználói adatokat a hackerek vagy más rosszindulatú tevékenységek ellen.
 • A wordpress_gdpr_allowed_services, wordpress_gdpr_cookies_allowed és wordpress_gdpr_cookies_declined sütik az Európai Unió által elfogadott általános adatvédelmi rendelet (GDPR) követelményeit teljesítik. Ezek a süti-k a felhasználók beleegyezését tárolják a webhely által használt sütikkel kapcsolatban, és lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy kiválasszák, mely sütiket engedélyezik vagy tiltják le.
 • wordpress_test_cookie
 • wordpress_logged_in_
 • wordpress_sec
 • wordpress_gdpr_allowed_services
 • wordpress_gdpr_cookies_allowed
 • wordpress_gdpr_cookies_declined

Google reCAPTCHA
A Google reCAPtCHA egy szolgáltatás, amely segít megvédeni oldalunkat a kéretlen spamtől,illetve visszaélésektől. Fejlett kockázatelemzési technikát használ az emberek és robotok megkülönböztetésére. Bővebb információ megtalálható a következő oldalakon:
 • https://developers.google.com/recaptcha
 • https://policies.google.com/terms?hl=hu
 • https://policies.google.com/privacy?hl=hu
 • _GRECAPTCHA

TRX Addons
Tárolja, hogy a felhasználó retina kijelzővel rendelkezik-e vagy sem. Ez alapján tudjuk eldönteni, hogy oldalunk milyen megjelenítést adjon a felhasználónak.
 • trx_addons_is_retina

Összes tiltása
Összes engedélyezése
Open Privacy settings