Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

A vezetés sok ember számára nagyon izgalmas és örömteli dolog, de sajnos mégis sokan félnek tőle. A félelem a vezetéstől sokféle formában jelentkezhet, például a balesetektől, a forgalomtól, az időjárási körülményektől, vagy akár a saját képességeinktől is félhetünk.

Balesetektől való félelem

Az egyik leggyakoribb a balesetektől való félelem. Sok ember számára maga a gondolat, hogy valami baj történhet az autóval, és esetleg sérülhetünk vagy másokat is sérülés érhet, nagyon ijesztő. A balesetek elkerülése érdekében fontos, hogy figyeljünk a környezetünkre, és betartsuk az előírt szabályokat. Próbáljunk mások fejével is gondolkodni egyidejűleg mikor vezetünk és mérjük fel a lehetséges veszélyforrásokat, ha ismeretlen területen járunk. 

Nagy forgalom

A nagy forgalom is félelmetes lehet azok számára, akik hajlamosak új helyzetekben bepánikolni és nincs akkora tapasztalatuk a vezetésben. A forgalom sok ember számára nagyon zavaró és stresszes helyzeteket teremthet. Ha gyakran ilyen félelmet tapasztalunk és ezért nem ülünk autóba, akkor ne hagyjuk annyiban, mert odáig fog vezetni, hogy soha többé nem merünk autót vezetni. A jó autóvezetéshez megfelelő rutin kell, és ha kijöttünk a gyakorlatból, bátran keressünk fel ismét egy oktatót. A mi autósiskolánknál megtalálható az Újrakezdők csomag, amely pont arra hivatott, hogy eloszlassuk a félelmeket és egy magabiztosabb sofőrt varázsoljunk a tanulóinkból.

Időjárási körülmények

Az időjárási körülmények kifejezetten ijesztőek lehetnek azok számára, akik félnek a vezetéstől. A rossz idő, például a havazás, a jeges út, a zápor, vagy a szélvihar, nagyon megnehezítheti a vezetést. Az időjárási körülmények kivédésének egyik módja, hogy figyeld az időjárási előrejelzéseket és ezek értelmében időben induljunk útnak. Vagy szerezhetsz hasznos tippeket a Gyakori hibák, melyeket téli vezetésnél elkövetünk című blogcikkünkből is. De sokan még tovább mennek és vezetéstechnikai tréningeket vesznek. Ha te is szenvedélyes sofőr vagy, mindenképpen próbáld ki!

Bizonytalanság

Végül pedig többen a saját képességükben bizonytalanok. Ennek a félelemnek a felülírására csak a sok gyakorlás hozhat megoldást. Merjünk autóba ülni és vezessünk, amennyit csak tudunk! Ebben az esetben is tudom javasolni, hogy keress egy oktatót és vegyél további vezetési órákat, akár nálunk. Nézz szét a Vezetés újrakezdőknek oldalunkon, megtalálható a Parkolj Profin vagy a Friss Josgival csomag is, a korábban említett Újrakezdő csomagon kívül. Tájékozódj a részletekről itt.

Mindezen félelmek, amik visszatartanak minket a vezetéstől, valójában természetesek. Ha képesek vagyunk megérteni őket, hogy honnan erednek, és mit tehetünk a leküzdésükért, akkor képesek leszünk felülírni őket. Esélyt adunk arra, hogy megszeressük a vezetést és a végén még a kedvenc kikapcsolódásunk lesz! 

Vagy ne szaladjunk ennyire előre? Ha mégis, akkor keress minket bizalommal!

Oldalunkon cookie-kat ("sütiket") és különböző technológiákat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. Ez magába foglal egyrészt olyan adatkezeléseket, amelyek technikailag szükségesek az oldal és annak funkcióinak biztosításához, másrészt más technikákat, amelyek optimális (konfortos) webhely beállításokhoz, névtelen statisztikák létrehozásához vagy személyre szabott (hirdetési) tartalom megjelenítéséhez használatosak. Az "Összes elutasítása" gombra kattintva kizárólag a technikailag szükséges sütik kerülnek jóváhagyásra.  A "Cookie-k beállítása" gombra kattintva egyesével dönthetsz arról, hogy milyen alkalmazásokat, célokat engedélyezel. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók az oldal vagy a böngésző beállításaiban. Javasoljuk, hogy elutasítás esetén a böngésző beállításaira hagyatkozz elsősorban a biztos eredmény érdekében. További információkért keresd fel az adatvédelmi központunkat ahol korábbi hozzájárulásodat visszavonását is kérheted. Az impresszumot ide kattintva érheted el.

Close Popup
Adatvédelmi beállítások elmentve!
Adatvédelmi beállítások

A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében cookie-kat ("sütiket") és más technológiákat használunk. Itt hozzájárulhatsz vagy elutasíthatod ezek működését.

Az elengedhetetlen sütik segítenek használhatóvá tenni a weboldalunkat azáltal, hogy engedélyeznek olyan alapvető funkciókat, mint az oldalon való navigáció és a weboldal biztonságos területeihez való hozzáférés. A weboldal ezen sütik nélkül nem tud megfelelően működni.

WordPress
Az oldal működtetéséhez az alábbi technikai cookie-k szükségesek.
 • A wordpress_test_cookie azért jön létre, hogy ellenőrizze, hogy a felhasználó böngészője elfogadja-e a cookie-kat vagy sem.
 • A wordpress_logged_in_ süti akkor jön létre, amikor a felhasználó bejelentkezik a WordPress webhelyre. A süti segít azonosítani a felhasználót, és lehetővé teszi, hogy bejelentkezve maradjon, amíg nem jelentkezik ki a webhelyről.
 • A wordpress_sec süti biztonsági célokat szolgál, és segít megvédeni a felhasználói adatokat a hackerek vagy más rosszindulatú tevékenységek ellen.
 • A wordpress_gdpr_allowed_services, wordpress_gdpr_cookies_allowed és wordpress_gdpr_cookies_declined sütik az Európai Unió által elfogadott általános adatvédelmi rendelet (GDPR) követelményeit teljesítik. Ezek a süti-k a felhasználók beleegyezését tárolják a webhely által használt sütikkel kapcsolatban, és lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy kiválasszák, mely sütiket engedélyezik vagy tiltják le.
 • wordpress_test_cookie
 • wordpress_logged_in_
 • wordpress_sec
 • wordpress_gdpr_allowed_services
 • wordpress_gdpr_cookies_allowed
 • wordpress_gdpr_cookies_declined

Google reCAPTCHA
A Google reCAPtCHA egy szolgáltatás, amely segít megvédeni oldalunkat a kéretlen spamtől,illetve visszaélésektől. Fejlett kockázatelemzési technikát használ az emberek és robotok megkülönböztetésére. Bővebb információ megtalálható a következő oldalakon:
 • https://developers.google.com/recaptcha
 • https://policies.google.com/terms?hl=hu
 • https://policies.google.com/privacy?hl=hu
 • _GRECAPTCHA

TRX Addons
Tárolja, hogy a felhasználó retina kijelzővel rendelkezik-e vagy sem. Ez alapján tudjuk eldönteni, hogy oldalunk milyen megjelenítést adjon a felhasználónak.
 • trx_addons_is_retina

Összes tiltása
Összes engedélyezése
Open Privacy settings