Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

A gépkocsivásárlás általában hosszú távú befektetés, ezért érdemes jól átgondolnod, hogy milyen
legyen az első autód. Mindenképp kérj segítséget szakemberektől vagy a családban élő tapasztaltabb rokonoktól, akik értenek hozzá.

Vannak, akik megengedhetik, hogy új autót vásároljanak, de a legtöbben első autónak
használtautót szereznek be. Azonban nem mindegy, hogy mennyiért szerezzük be ezt az autót. Minél olcsóbb egy autó, annál több pénzt kell utólag rákölteni. Így érdemes mérlegelni és ár-érték arányban megvizsgálni a döntést. 

Az első autóvásárlás szempontjai

Ezzel a kis összefoglalóval szeretnénk segíteni az első autóvásárlás előtt álló fiatalokat, akik nem tudják pontosan, mely fontos tényezőket kell átgondolni a hosszú távon is megbízható autó megvásárlása érdekében. Nézzük is az összegyűjtött listát!

1. Mennyi pénzt tudunk rászánni a járműre

Először is el kell dönteni, a legfontosabb és legmeghatározóbb tényezőt – azt, hogy mennyi pénzt tudunk rászánni a járműre. Ebbe az összegbe viszont bele kell kalkulálnunk az alábbi költségeket:

   • eredetvizsga:
    – kis kategória (1400 cm3 -ig) 17.000 Ft,
    – közép kategória (1401 cm3 -től 2.000 cm3 -ig) 18.500 Ft,
    – felső kategória (2001 cm3 -től) 20.000 Ft,
   • vagyon-átruházási illeték: függ a gépjármű gyártási évétől, illetve a motor teljesítményétől,
   • új forgalmi engedély: 6.000 Ft,
   • törzskönyv: 6.000 Ft.

2. Az átvizsgálás költsége

Mindenképp érdeklődjünk szervizekben, hogy előreláthatólag mennyibe kerülne az első szervizköltség. (olajcsere, olajszűrő, levegőszűrő).

Tegyünk félre legalább 200-300 ezer forintot az esetleges nem várt költségek miatt. És ilyen összegekkel mindig kalkulálni a kell a jövőre nézve is egy használt autó esetében, hiszen bármikor szükséges lehet karbantartani az autót a 2 éves műszaki vizsga mellett is. 

3. Mire használjuk majd az autót

Ha csak a városban közlekedünk majd vele, akkor elég a kisebb teljesítményű benzines autó. Viszont, ha hosszabb utat szeretnénk megtenni, akkor már érdemesebb dízel autót vásárolni vagy olyan jó fogyasztású autót, amellyel megéri hosszú távon autópályán közlekedni. 

4. Az autó teljesítménye

A fiatalok többsége gyors és erős autót szeretne magának,  ezt azonban érdemes alaposan átgondolni. Egy erősebb autó fenntartási költsége jóval nagyobb, valamint több üzemanyagot is fogyaszt. Friss jogsisoknak a kisebb teljesítményű jármű bőven elég a tapasztalatszerzéshez. Illetve további olyan állandó költségeket is érdemes belekalkulálni mint a téli-nyári gumi megvásárlása – egy erősebb teljesítményű autónak, vagy nagyobb méretű autónak más igényei vannak ebből a szempontból is, így ennek a költsége is jelentősen megnőhet. 

5. Nézzünk meg többi autót is

Szánjunk elegendő időt a keresésre. Ez egy komoly kiadás, így ne hozzunk elhamarkodott döntést. 

Érdemes körülnézni a piacon, mert nem szabad beleesni abba a hibába, hogy mindjárt az első autót megvásároljuk.  Ha megvan a kiszemelt autó, feltétlenül menjünk el vele próbaútra. Érdemes megvizsgálni az autó hibáit, esetleges rozsdásodás jelét, így felmérve a megfelelő autót.

6. Biztosítás megkötése

A szerződés után az autóra kötelező felelősségbiztosítást kell kötni. Enélkül NEM LEHET közlekedni! Ennek a költségét lehet havonta, negyedévente, fél évente vagy évente rendezni. Valamennyivel olcsóbb a biztosítás, ha évente fizetjük, így érdemes ezt az opciót választani annak, aki megteheti.

7. Gépjárműadó

Ezt az adót évente kell befizetni, de két részletben is ki lehet egyenlíteni. Az illetékes hivatal küld egy levelet, amely tartalmazza a határozatot és a csekket. Az első részlet március 15-ig,  a második részlet szeptember 15-ig kiegyenlítendő.

8. Tulajdonosváltás

A szerződéskötéstől számítva 15 napunk van rá, hogy bejelentsük a tulajdonosváltást. Ezt a kormányablakban kell megtenni. 

A rendszeresen karbantartott autók sokáig szolgálnak minket. Ne hanyagoljuk el a szervizelést, akármennyire is úgy érezzük spórolunk rajta, a legtöbb esetben nem kifizetődő. 

Biztonságos vezetést kívánunk az első autósoknak!

A Fiáker csapata 😎🚗

Oldalunkon cookie-kat ("sütiket") és különböző technológiákat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. Ez magába foglal egyrészt olyan adatkezeléseket, amelyek technikailag szükségesek az oldal és annak funkcióinak biztosításához, másrészt más technikákat, amelyek optimális (konfortos) webhely beállításokhoz, névtelen statisztikák létrehozásához vagy személyre szabott (hirdetési) tartalom megjelenítéséhez használatosak. Az "Összes elutasítása" gombra kattintva kizárólag a technikailag szükséges sütik kerülnek jóváhagyásra.  A "Cookie-k beállítása" gombra kattintva egyesével dönthetsz arról, hogy milyen alkalmazásokat, célokat engedélyezel. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók az oldal vagy a böngésző beállításaiban. Javasoljuk, hogy elutasítás esetén a böngésző beállításaira hagyatkozz elsősorban a biztos eredmény érdekében. További információkért keresd fel az adatvédelmi központunkat ahol korábbi hozzájárulásodat visszavonását is kérheted. Az impresszumot ide kattintva érheted el.

Close Popup
Adatvédelmi beállítások elmentve!
Adatvédelmi beállítások

A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében cookie-kat ("sütiket") és más technológiákat használunk. Itt hozzájárulhatsz vagy elutasíthatod ezek működését.

Az elengedhetetlen sütik segítenek használhatóvá tenni a weboldalunkat azáltal, hogy engedélyeznek olyan alapvető funkciókat, mint az oldalon való navigáció és a weboldal biztonságos területeihez való hozzáférés. A weboldal ezen sütik nélkül nem tud megfelelően működni.

WordPress
Az oldal működtetéséhez az alábbi technikai cookie-k szükségesek.
 • A wordpress_test_cookie azért jön létre, hogy ellenőrizze, hogy a felhasználó böngészője elfogadja-e a cookie-kat vagy sem.
 • A wordpress_logged_in_ süti akkor jön létre, amikor a felhasználó bejelentkezik a WordPress webhelyre. A süti segít azonosítani a felhasználót, és lehetővé teszi, hogy bejelentkezve maradjon, amíg nem jelentkezik ki a webhelyről.
 • A wordpress_sec süti biztonsági célokat szolgál, és segít megvédeni a felhasználói adatokat a hackerek vagy más rosszindulatú tevékenységek ellen.
 • A wordpress_gdpr_allowed_services, wordpress_gdpr_cookies_allowed és wordpress_gdpr_cookies_declined sütik az Európai Unió által elfogadott általános adatvédelmi rendelet (GDPR) követelményeit teljesítik. Ezek a süti-k a felhasználók beleegyezését tárolják a webhely által használt sütikkel kapcsolatban, és lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy kiválasszák, mely sütiket engedélyezik vagy tiltják le.
 • wordpress_test_cookie
 • wordpress_logged_in_
 • wordpress_sec
 • wordpress_gdpr_allowed_services
 • wordpress_gdpr_cookies_allowed
 • wordpress_gdpr_cookies_declined

Google reCAPTCHA
A Google reCAPtCHA egy szolgáltatás, amely segít megvédeni oldalunkat a kéretlen spamtől,illetve visszaélésektől. Fejlett kockázatelemzési technikát használ az emberek és robotok megkülönböztetésére. Bővebb információ megtalálható a következő oldalakon:
 • https://developers.google.com/recaptcha
 • https://policies.google.com/terms?hl=hu
 • https://policies.google.com/privacy?hl=hu
 • _GRECAPTCHA

TRX Addons
Tárolja, hogy a felhasználó retina kijelzővel rendelkezik-e vagy sem. Ez alapján tudjuk eldönteni, hogy oldalunk milyen megjelenítést adjon a felhasználónak.
 • trx_addons_is_retina

Összes tiltása
Összes engedélyezése
Open Privacy settings