Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

A forgalmi vizsga az egyik legfontosabb lépés a vezetői engedély megszerzéséhez vezető úton. Ez a vizsga nem csak a gyakorlati tudásodat méri fel, hanem azt is, hogy hogyan tudod alkalmazni a tanultakat a valódi közlekedési helyzetekben. Ebben a blogcikkben összefoglaljuk, mire számíthatsz a forgalmi vizsgán és hogyan készülhetsz fel a legjobban.

1. Érkezés a forgalmi vizsgára

 • A vizsga napján javasoljuk, hogy érkezz korábban legalább 15 perccel, hogy legyen időd megnyugodni és rendezni a gondolataidat.
 • Ha esetleg még vannak kérdéseid, azokat még van lehetőséged megbeszélni az oktatóddal.
 • Célszerű kényelmes öltözetben és vékony talpú cipőben érkezni.
 • Készítsd elő a szükséges okmányt (személyi igazolvány). Az okmány ellenőrzése után kérdéseket tesz majd fel a vizsgabiztos: pl. Fogyasztott-e alkoholt?
 • Majd kéri, hogy végezd el az indulás előtti ellenőrzést.

2. Az indulás előtti ellenőrzés

A vizsga két részből áll. Az első, amikor el kell végezni az indulás előtti ellenőrzést. Ezt már gyakoroltad többször is, így egészen biztos, hogy menni fog. Azért a biztonság kedvéért összegyűjtöttük a legfőbb pontokat:

 • gumiabroncsok állapotának ellenőrzése,
 • világító és jelző berendezések ellenőrzése,
 • rendszámtáblák ellenőrzése,
 • fékpedál és kézifék ellenőrzése (féklámpa ellenőrzése is),
 • kormánykerék ellenőrzése.

Miután végeztél, ezt a mondatot kell mondanod: A jármű közlekedésre alkalmas.”
Ezek után a vizsgabiztos tájékoztatást ad a vizsga menetéről.

Majd következik a fékpróba, amit a vizsgaközpont területén belül kell elvégezni. Ne felejtsd el kijelenteni: A fék jó.”

3. Forgalmi vizsga

A vizsga második része maga a forgalmi vizsga. Ma már a vizsgaútvonalat tablettel sorsolják ki.

 • A forgalmi vizsga 50 percből áll. Ne felejtsd, az idő a barátod. Mindenre van bőven időd.
 • Ne kapkodj. Természetesen vedd fel a forgalom ritmusát, de ügyelj arra, hogy ne lépd túl a megengedett legnagyobb sebességet.
 • Figyelj mindig a gyalogosokra, kerékpárosokra, és a rolleresekre is.
 • Jelezz időben, ha sávot váltanál vagy kanyarodnál. 
 • Ne felejtsd el a jobbkéz-szabályt sem.
 • A STOP táblánál állj meg! Ha van STOP vonal, mindig a vonal előtt kell megállni. Ha nincs vonal, akkor ott állj meg, ahol belátni a kereszteződésbe.

4. Parkolás

A parkolástól sokan félnek. Emlékezz arra, hogy mit tanultál az órákon. Amikor megkaptad az utasítást a parkolásra, keresd az arra alkalmas helyet. Mindig két jármű közé kell parkolnod.

Ügyelj arra, hogy ne parkolj a mozgáskorlátozottaknak fenntartott helyre, ne állj kapubejáróba, illetve oda, amit táblával tiltanak. Ha nem sikerült elsőre beparkolni, akkor javíthatsz kétszer is.

Ha végeztél, rögzítsd a kéziféket.

5. Tükör, holttér

A vizsga során rendszeresen figyeld a tükröket, hiszen a körülötted zajló forgalomról folyamatosan képben kell lenned. Fontos a holttér figyelése is. Így biztonságosan vezethetsz, valamint megelőzheted a váratlan helyzeteket is.

6. A forgalmi vizsga vége

A forgalmi vizsga addig tart, amíg vissza nem értünk a kiindulópontra, azaz a hatóság udvarába. Ne bízd el magad, amikor látod, hogy visszafelé megyünk már. Sajnos a cél előtt, az utolsó 100 méteren is el lehet bukni.

A vizsga végén a vizsgabiztos értékeli a vezetést, valamint tanácsokat ad az esetleges későbbi hibák kiküszöbölésére.

A vizsga természetes velejárója a stressz. Igyekezz megnyugodni, és koncentrálj a rád váró feladatokra. Ha észreveszed, hogy eltévedtél, az nem okoz bukást. Ne gondolkodj rajta, csak figyelj a következő lépésre.

Záró gondolatok

A vizsga előtti éjszakán aludj eleget, és a vizsga napján reggelizz könnyen emészthető, de tápláló ételeket. A jó fizikai állapot segít a koncentrációban és a stressz kezelésében. A pozitív gondolkodás és az önbizalom növelése fontos a sikerhez. Gondolj arra, hogy felkészült vagy, és minden szükséges tudás birtokában állsz a vizsga sikeres teljesítéséhez.

A forgalmi vizsga egy kihívás, de megfelelő felkészüléssel és gyakorlással biztosan sikerülni fog. Bízz magadban és a tudásodban, amit az oktatóidtól szereztél. Ne feledd, a vezetés nem csak egy készség, hanem egy életre szóló tanulási folyamat is.

Sok sikert kívánunk a forgalmi vizsgádhoz! Ha bármilyen kérdésed van, ne habozz ✉️ felkeresni minket

Üdvözlettel,
A Fiáker Autósiskola Csapata 🚗💨

➡️ Olvasd el a KRESZ vizsgáról szóló összefoglalónkat is! 

Oldalunkon cookie-kat ("sütiket") és különböző technológiákat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. Ez magába foglal egyrészt olyan adatkezeléseket, amelyek technikailag szükségesek az oldal és annak funkcióinak biztosításához, másrészt más technikákat, amelyek optimális (konfortos) webhely beállításokhoz, névtelen statisztikák létrehozásához vagy személyre szabott (hirdetési) tartalom megjelenítéséhez használatosak. Az "Összes elutasítása" gombra kattintva kizárólag a technikailag szükséges sütik kerülnek jóváhagyásra.  A "Cookie-k beállítása" gombra kattintva egyesével dönthetsz arról, hogy milyen alkalmazásokat, célokat engedélyezel. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók az oldal vagy a böngésző beállításaiban. Javasoljuk, hogy elutasítás esetén a böngésző beállításaira hagyatkozz elsősorban a biztos eredmény érdekében. További információkért keresd fel az adatvédelmi központunkat ahol korábbi hozzájárulásodat visszavonását is kérheted. Az impresszumot ide kattintva érheted el.

Close Popup
Adatvédelmi beállítások elmentve!
Adatvédelmi beállítások

A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében cookie-kat ("sütiket") és más technológiákat használunk. Itt hozzájárulhatsz vagy elutasíthatod ezek működését.

Az elengedhetetlen sütik segítenek használhatóvá tenni a weboldalunkat azáltal, hogy engedélyeznek olyan alapvető funkciókat, mint az oldalon való navigáció és a weboldal biztonságos területeihez való hozzáférés. A weboldal ezen sütik nélkül nem tud megfelelően működni.

WordPress
Az oldal működtetéséhez az alábbi technikai cookie-k szükségesek.
 • A wordpress_test_cookie azért jön létre, hogy ellenőrizze, hogy a felhasználó böngészője elfogadja-e a cookie-kat vagy sem.
 • A wordpress_logged_in_ süti akkor jön létre, amikor a felhasználó bejelentkezik a WordPress webhelyre. A süti segít azonosítani a felhasználót, és lehetővé teszi, hogy bejelentkezve maradjon, amíg nem jelentkezik ki a webhelyről.
 • A wordpress_sec süti biztonsági célokat szolgál, és segít megvédeni a felhasználói adatokat a hackerek vagy más rosszindulatú tevékenységek ellen.
 • A wordpress_gdpr_allowed_services, wordpress_gdpr_cookies_allowed és wordpress_gdpr_cookies_declined sütik az Európai Unió által elfogadott általános adatvédelmi rendelet (GDPR) követelményeit teljesítik. Ezek a süti-k a felhasználók beleegyezését tárolják a webhely által használt sütikkel kapcsolatban, és lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy kiválasszák, mely sütiket engedélyezik vagy tiltják le.
 • wordpress_test_cookie
 • wordpress_logged_in_
 • wordpress_sec
 • wordpress_gdpr_allowed_services
 • wordpress_gdpr_cookies_allowed
 • wordpress_gdpr_cookies_declined

Google reCAPTCHA
A Google reCAPtCHA egy szolgáltatás, amely segít megvédeni oldalunkat a kéretlen spamtől,illetve visszaélésektől. Fejlett kockázatelemzési technikát használ az emberek és robotok megkülönböztetésére. Bővebb információ megtalálható a következő oldalakon:
 • https://developers.google.com/recaptcha
 • https://policies.google.com/terms?hl=hu
 • https://policies.google.com/privacy?hl=hu
 • _GRECAPTCHA

TRX Addons
Tárolja, hogy a felhasználó retina kijelzővel rendelkezik-e vagy sem. Ez alapján tudjuk eldönteni, hogy oldalunk milyen megjelenítést adjon a felhasználónak.
 • trx_addons_is_retina

Összes tiltása
Összes engedélyezése
Open Privacy settings