Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ha neked is közeledik a KRESZ vizsga napja és szeretnél teljesen felkészülten és magabiztosan érkezni, akkor ez a cikk most neked szól. Részletesen bemutatjuk mire számíthatsz a nagy napon, hogy semmi se érjen váratlanul! 

1. Érkezés a KRESZ vizsgára

A vizsga napján javasoljuk, hogy érkezz korábban legalább 15 perccel, hogy legyen időd megnyugodni és rendezni a gondolataidat. Ez alapvetően egy kissé stresszes nap lehet számodra, hallgass már az odaúton egy vidám, pozitív zenét, ami jó hangulatot kelt benned, hogy érezd, meg tudod csinálni a mai nap kihívásait!

2. Adminisztráció, okmányok ellenőrzése

A vizsga megkezdése előtt készítsd elő adategyeztetés céljából az érvényes személyi igazolványod, esetleg ha már van valamilyen jogosítványod akkor azt is. Illetve iskolai bizonyítványodról se feledkezz el (legalább 8 osztályt kell, hogy igazoljon). Fontos, hogy minden szükséges dokumentum nálad legyen, így elkerülheted a felesleges stresszt.

Miután befejezted az adminisztrációt, a vizsgabiztos ABC sorrendben szólít be egyesével mindenkit a vizsgaterembe. Talán egy kicsit izgulsz, de ne aggódj, a felügyelők barátságosak és segítőkészek lesznek. A vizsgabiztos közli a számítógép sorszámát, ezután foglalsz helyet a számodra kijelölt gépnél. Ülj le kényelmesen, fújd ki magad és ellenőrizd le, hogy az adott gép monitorján a te neved szerepel-e.

3. A KRESZ vizsga

Az első kérdéseknél talán kicsit feszült leszel, de emlékezz a tanultakra és gondold át alaposan a válaszaidat. A számítógép monitorja érintőképernyős. Minden kérdés megválaszolására 1 perc áll majd rendelkezésedre. 55 kérdést fogsz kapni, ezt 55 perc alatt kell teljesítened. Az elérhető maximum pontszám 75 pont, amelyből 10 hibapontod lehet, így 65 ponttal még éppen sikeres vizsgát tehetsz. Figyelj mindeképpen arra, hogy a képes és mozgóképes feladatok 3 pontot érnek.

Vigyázz, nehogy kifuss az időből. Amennyiben lejárt a kérdésre szánt 1 perc, úgy automatikusan továbbléptet a következő vizsgakérdésre. Te is tovább tudod léptetni az adott kérdést a következő kérdésre, amennyiben nem tudod hirtelen a választ. Addig is haladj azokkal, amikre biztosan tudod a választ. Ne siess, használd ki az időt, inkább térj vissza a nehezebb kérdésekhez. Fontos, hogy higgadtan és megfontoltan válaszolj, hiszen a kapkodás könnyen hibákhoz vezethet.

A vizsga végén újra visszakapod a még megválaszolatlan kérdéseket. Azonban az 1 percből levonásra kerül az az idő, amit addig eltöltöttél vele. Tehát, ha 35 másodpercig gondolkodtál a jó válaszon, a maradék idő már csak 25 másodperc lesz.

4. A vizsga eredménye

A vizsga végén azonnal megtudod az eredményt. Amennyiben sikeres lett a vizsga, úgy nincs más dolgod, mint jelentkezni a Fiáker Autósiskolában vezetési órára az info@fiakerautosiskola.hu email címen. 

Ha nem sikerült a vizsga, úgy a helyszínen található pénztárnál tudsz kérni új vizsga időpontot 4.600 Ft vizsgadíj befizetése után. Ezt bankkártyával tudod kiegyenlíteni.

A vizsga végén a kérdéseket le tudod ellenőrizni, hogy mit rontottál el, illetve mi lett volna a helyes válasz. Érdemes ezt is átnézni, mert ebből is lehet tanulni.

Összegzés – mit vigyél magaddal?

A sikeres vizsgához az alábbi dolgokat mindenképpen vidd magaddal:

 • Érvényes személyazonosító okmány
 • iskolai bizonyítvány 
 • ha van már jogosítványod

Reméljük, hogy ezzel a cikkel sikerült egy kis nyugalmat és magabiztosságot adnunk neked a vizsga előtt. Bízz magadban és a tudásodban! Az elmúlt időszakban sokat tanultál és gyakoroltál, hogy eljuss idáig. Sok sikert kívánunk a KRESZ vizsgához! Ha bármilyen kérdésed van, ne habozz felkeresni minket!

Üdvözlettel,
A Fiáker Autósiskola Csapata 🚗💨

➡️ Mindenképpen olvasd el a forgalmi vizsgáról szóló összefoglalónkat is!

Oldalunkon cookie-kat ("sütiket") és különböző technológiákat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. Ez magába foglal egyrészt olyan adatkezeléseket, amelyek technikailag szükségesek az oldal és annak funkcióinak biztosításához, másrészt más technikákat, amelyek optimális (konfortos) webhely beállításokhoz, névtelen statisztikák létrehozásához vagy személyre szabott (hirdetési) tartalom megjelenítéséhez használatosak. Az "Összes elutasítása" gombra kattintva kizárólag a technikailag szükséges sütik kerülnek jóváhagyásra.  A "Cookie-k beállítása" gombra kattintva egyesével dönthetsz arról, hogy milyen alkalmazásokat, célokat engedélyezel. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók az oldal vagy a böngésző beállításaiban. Javasoljuk, hogy elutasítás esetén a böngésző beállításaira hagyatkozz elsősorban a biztos eredmény érdekében. További információkért keresd fel az adatvédelmi központunkat ahol korábbi hozzájárulásodat visszavonását is kérheted. Az impresszumot ide kattintva érheted el.

Close Popup
Adatvédelmi beállítások elmentve!
Adatvédelmi beállítások

A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében cookie-kat ("sütiket") és más technológiákat használunk. Itt hozzájárulhatsz vagy elutasíthatod ezek működését.

Az elengedhetetlen sütik segítenek használhatóvá tenni a weboldalunkat azáltal, hogy engedélyeznek olyan alapvető funkciókat, mint az oldalon való navigáció és a weboldal biztonságos területeihez való hozzáférés. A weboldal ezen sütik nélkül nem tud megfelelően működni.

WordPress
Az oldal működtetéséhez az alábbi technikai cookie-k szükségesek.
 • A wordpress_test_cookie azért jön létre, hogy ellenőrizze, hogy a felhasználó böngészője elfogadja-e a cookie-kat vagy sem.
 • A wordpress_logged_in_ süti akkor jön létre, amikor a felhasználó bejelentkezik a WordPress webhelyre. A süti segít azonosítani a felhasználót, és lehetővé teszi, hogy bejelentkezve maradjon, amíg nem jelentkezik ki a webhelyről.
 • A wordpress_sec süti biztonsági célokat szolgál, és segít megvédeni a felhasználói adatokat a hackerek vagy más rosszindulatú tevékenységek ellen.
 • A wordpress_gdpr_allowed_services, wordpress_gdpr_cookies_allowed és wordpress_gdpr_cookies_declined sütik az Európai Unió által elfogadott általános adatvédelmi rendelet (GDPR) követelményeit teljesítik. Ezek a süti-k a felhasználók beleegyezését tárolják a webhely által használt sütikkel kapcsolatban, és lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy kiválasszák, mely sütiket engedélyezik vagy tiltják le.
 • wordpress_test_cookie
 • wordpress_logged_in_
 • wordpress_sec
 • wordpress_gdpr_allowed_services
 • wordpress_gdpr_cookies_allowed
 • wordpress_gdpr_cookies_declined

Google reCAPTCHA
A Google reCAPtCHA egy szolgáltatás, amely segít megvédeni oldalunkat a kéretlen spamtől,illetve visszaélésektől. Fejlett kockázatelemzési technikát használ az emberek és robotok megkülönböztetésére. Bővebb információ megtalálható a következő oldalakon:
 • https://developers.google.com/recaptcha
 • https://policies.google.com/terms?hl=hu
 • https://policies.google.com/privacy?hl=hu
 • _GRECAPTCHA

TRX Addons
Tárolja, hogy a felhasználó retina kijelzővel rendelkezik-e vagy sem. Ez alapján tudjuk eldönteni, hogy oldalunk milyen megjelenítést adjon a felhasználónak.
 • trx_addons_is_retina

Összes tiltása
Összes engedélyezése
Open Privacy settings